שנת השור

אם אתם מתעניינים אפילו מעט בתרבות הסינית, בוודאי שמעתם על “שנת החזיר”, “שנת הדרקון” או “שנת התרנגול”. מונחים אלה, הנעדרים מהתרבות המערבית, מתייחסים לאסטרולוגיה הסינית ובאופן ספציפי יותר לגלגל המזלות הסיני, המשפיע על הפסטיבל החשוב ביותר בלוח השנה הסיני: ראש השנה הסינית.

בדומה ללוח השנה העברי, לוח השנה הסיני מכיל 12 חודשים המתחילים בכל מולד ירח, כאשר ראש השנה הסינית נחגג בין חודש לחודשיים לפני שוויון האביב.

אף כי גלגל המזלות הסיני מכיל 12 סימנים, שבמקרה של הסינים הם בעלי חיים, המחזור כולו מחולק ל-12 שנים. לפיכך, כל שנה היא שנה של בעל חיים מסוים, שמתרחשת במחזור של כל 12 שנים.

השנה החדשה, שתחל ב-12 בפברואר, תהיה שנת השור. בתרבות הסינית השור מסמן כוח ויציבות. אנשים שנולדו בשנת השור הם מקורקעים, נחושים ואמינים מאוד. יש להם את היכולת להניע מהלכים ולעורר אמון גם באחרים. הם קפדניים, שיטתיים ונצמדים לפרטים. הפשטות והישירות שולטות באישיותם. עם זאת, לשור יש מזג והוא יכול להיות נחרץ בדעתו.

אז מה צפוי לנו בשנת 2021 לפי גלגל המזלות הסיני, לעומת שנת העכברוש של 2020, שנדמה שחלק מהתחזיות העגומות עבורה אכן התגשמו? האם בשנת השור הזו יהיה לכם יותר מזל?

זה תלוי בכמה גורמים. קודם כל, רמת ההתאמה של תכונותיכם האישיות לתכונות המאפיינות את השור תלויה בחיית המזל שלכם (כלומר, החיה בגלגל המזלות הסיני שמציינת את השנה שבה נולדתם). האם האנרגיה של השור תואמת את האישיות שלך או את האנרגיה שלך? כמו כן, 2021 מושפעת גם מהעובדה שמדובר בשנת מתכת, כאשר מתכת היא אחד מחמשת היסודות בתורת הפנג שואי (אש, אדמה, מתכת, מים ועץ).

ובכל זאת, שנת השור תשפיע על כולנו בכמה דרכים דומות באופן כללי, ויש מספר תחזיות והמלצות כלליות לשנה הקרובה:

הישארו רגועים והמשיכו כרגיל

בעיקרון, הדפוס לשנה החדשה הוא להישאר רגועים ולהמשיך ככל האפשר כרגיל בשנת 2021, אך גם לדחוף מהלכים גדולים, אם אתם מסוגלים. נסו לא להיות אובססיביים כל כך במעקב אחרי עדכוני חדשות, כי יש כל כך הרבה מידע והרבה דברים שעדיין באוויר. השתדלו לשמור על האנרגיות שלכם ושימרו על זהירות.

האם השור תואם את האישיות שלכם?

התחושה שלכם לגבי שנת השור הזו תלויה מאוד בדרך שבה אתם מתחברים לאנרגיית השור, כלומר: עבודה קשה, מחויבות ומשמעת. שנת הירח של 2021  תעמוד בסימן המשך בנייה של כל הפרויקטים שהתחלתם בשנת עכברוש. היצמדו לשגרה, ואל תקפצו על שיטות ורעיונות חדשים פרועים.

אם נולדתם בשנת השור (1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009), דעו כי לפי אמונה טפלה סינית זו כנראה לא שנת מזל עבורכם. זו אולי לא השנה הגרועה ביותר, אבל היא כנראה לא תהיה הטובה ביותר. עם זאת, שימו לב שדברים טובים יכולים לקרות בעוצמה כפולה, בעוד דברים רעים יקרו גם בעוצמה כפולה. כדי למשוך מזל טוב, מומלץ ללבוש אדום, שנחשב באופן מסורתי לצבע מזל בסין, להציב עציץ בחדר השינה שלכם ולנסות לשמור על חשיבה חיובית.

התפקיד של אלמנט המתכת

בפנג שואי, סביבת המתכת נקייה, בתולית ומבריקה כמו מתכת. אם אתם רוצים להכין את ביתכם בצורה הטובה ביותר לשנת שור המתכת, התחילו בניקיון הבית שלכם, הפחיתו את העומס ושימרו על סדר לאורך כל השנה. הדגש העיקרי שלכם צריך להיות על חדר השינה, שכן שוורים חרוצים עובדים הכי טוב אחרי שינה שלווה.

יש לציין כי ברפואה הסינית המסורתית, אלמנט המתכת שולט בריאות – חלק גוף שהיה פגיע במיוחד במהלך מגפת הקורונה שעלתה בשנת חולדת המתכת. אם אתם מעשנים, שנת שור המתכת היא הזמן האידיאלי להפסיק לעשן. חיסוני הקורונה יינתנו באופן שיטתי ובאופן מאורגן בכל העולם במהלך שנת השור, ויסייעו להתאוששות כלכלית ובריאותית. נקודת המפנה עבור המאבק בקורונה צפויה להתרחש בירח החדש באריה שמתחיל את חודש הירח של קוף האש ב-8 באוגוסט. בינתיים, שימרו על  עצמכם ועל התקנות.

אם אתם רוצים להכין את ביתכם בצורה הטובה ביותר לשנת שור המתכת, התחילו בניקיון הבית שלכם, הפחיתו את העומס ושימרו על סדר לאורך כל השנה

הסתכלו קדימה אל שנת הנמר בשנת 2022

בסך הכל, אין חדשות רעות לשנת השור. זה הזמן לדאוג לעצמכם, להתרחק מדרמות ולהימנע מאימפולסיביות. זיכרו ש-2022 תהיה שנת הנמר, וזה יהיה הזמן להסתער קדימה אל עבר החדש.

צריכים עזרה בעיצוב? אני תמיד שמחה לייעץ, לתת טיפים ולעזור בשאלות עיצוביות ובנושא תורת הפנג שואי.

Chao

מנצ’י

נרשמים ומקבלים עידכון כל פעם שעולה פוסט חדש

אם יש לכם שאלות, או שאתם רוצים להתייעץ, צרו איתי קשר: 052-330-0092

אולי יעניין אותך גם

איך לעצב חדר ב-7 צעדים פשוטים

המחשבה על עיצוב חדר או בית שלם מאפס יכולה להיות מאוד מרגשת, אבל מהר מאוד יכולים להתחיל לצוץ גם הרבה ספקות. הרבה פעמים אנשים מנסים לעשות הכל בבת אחת. הם מיד מתחילים לבחור צבעים ווילונות, לקנות רהיטים ופריטי אמנות , ואז בסופו של דבר מתבלבלים לגבי איך לחבר את הכל…

פתרונות יצירתיים לחדרי שינה קטנים

אם יש לכם חדר שינה קטן, אתם לא לבד – זו אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעיצוב חדר השינה. אבל אתם לא חייבים לשפץ כדי להוסיף מטרים רבועים לחלל. למרבה המזל, יש מגוון טריקים פשוטים שניתן להשתמש בהם כדי לגרום לעין לראות חדר השינה שלכם כגדול יותר…

זה לא קשה בכלל

האם אי פעם שקלתם להכניס בטון לבית שלכם כדי ליצור אווירה חמימה ואינטימית שכולם משתוקקים להשיג? כנראה שלא, ואף אחד לא יכול להאשים אתכם. בטון לא נחשב בדרך כלל לחומר חם, אבל כל זה הולך ומשתנה בשנים האחרונות, כאשר אחד הטרנדים הפופולריים ביותר בעיצוב הוא שימוש בבטון…

תגובות גבירותי ורבותי, תגובות

Call Now Button