מחשבות על חדר הרחצה

 

חדר רחצה המעוצב לפי עקרונות הפנג שואי מעודד טיהור והתחדשות של הגוף והנפש, ומאפשר לנו להרפות מכל מה שלא משרת אותנו יותר. בין אם אתם מעדיפים להתקלח דבר ראשון על הבוקר או לפני שאתם נכנסים למיטה בערב, כשאנחנו מתרחצים, אנחנו במידה רבה “שוטפים” את הישן, משחררים את המחשבות השליליות שמלוות אותנו, ומפנים מקום לחדש.

כמעצבת למעלה מ-25 שנה בסגנון הפנג שואי, תמיד הקפדתי על כמה עקרונות מרכזיים בעת עיצוב חדרי רחצה. על מנת ליצור מרחב נקי, נוח ומרגיע, בחרתי בצבעים בהירים ונינוחים, התקנתי תאורה נעימה ומאירת עיניים, ותכננתי פריסה פונקציונאלית של חדר הרחצה.

אבל שום דבר לא הכין אותי ליום שבו חמי אושפז, ולא יכולנו להוציא אותו הביתה כי הוא היה בכיסא גלגלים. הייתי צריכה לשפץ את חדר האמבטיה שלו מן היסוד, ומייד נעניתי לאתגר!

תכנון נכון יכול לספק חדר רחצה מאובזר היטב, שעדיין משדר זרימה ואווריריות

מאז, כאשר אני נדרשת לעצב חדרי רחצה, תמיד חשוב לי גם לתכנן מראש חדר רחצה נוח ורחב – לא רק לאנשים מבוגרים יותר, אלא לכל לקוחותיי – על כל צרה שלא תבוא.

המשמעות היא שגם אם חדר הרחצה קטן יחסית, אני מתכננת מקלחת גדולה עם מפתח שיהיה מספיק רחב כדי שיהיה נוח להיכנס עם כיסא גלגלים, במידת הצורך. כמו כן, אני כוללת בתוכנית ספסל בתוך המקלחון, בכדי למנוע מאמץ מיותר. על מנת לאפשר נוחות מרבית, אני מתקינה שני ראשים למקלחת: ראש מקלחת אחד קבוע – לשימוש יום-יומי בעמידה, ואחד נשלף – שניתן לעשות בו שימוש נוח גם בישיבה. ניתן להוסיף גם ידית או מעקה בתוך המקלחון, על מנת להימנע מנפילות מיותרות.

תכנון נכון יכול לספק חדר רחצה מאובזר היטב, שעדיין משדר זרימה ואווריריות. כשניגשתי לתכנן את חדר הרחצה של ליא קניג, שחקנית התיאטרון המפורסמת, היא ביקשה שאעצב חדר רחצה שייתן תחושה של חדר איפור בתיאטרון. בהתאם להרגלי האיפור שלה ולטעמה העיצובי, תיכננתי חדר רחצה מואר היטב, מודרני ומינימליסטי, עם כיסא מותאם שהולם בדיוק את הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי.

מה שאהבתי בעבודה עם קניג זו הפתיחות שלה להסתכל קדימה. החשיבה שלה כל הזמן הייתה פתוחה לקבל את הקידמה, הן מבחינת התיכנון והן מבחינת בחירת החומרים. זה היה מאוד משמח והערכתי אותה על צורת החשיבה שלה.

אתם מוזמנים להאזין כאן בעצמכם לדבריה של ליא קניג, שמתארת את חוויית העיצוב מהצד שלה.

וגם אם לא הגישו לכם זר פרחים על הבמה שאתם יכולים לקחת איתכם אל מאחורי הקלעים, תמיד אפשר להכניס צמחיה טבעית לחדר הרחצה – על מנת לטהר את האוויר ולהכניס אנרגיה חיונית. תמונות של עצים, פרחים, או חוף הים גם יכולים לשדר אנרגיות של טיהור והתחדשות.

צריכים עזרה בעיצוב חדר הרחצה? אני תמיד שמחה לייעץ, לתת טיפים ולעזור בשאלות עיצוביות ובנושא תורת הפנג שואי.

Chao

מנצ’י

 

נרשמים ומקבלים עידכון כל פעם שעולה פוסט חדש

אם יש לכם שאלות, או שאתם רוצים להתייעץ, צרו איתי קשר: 052-330-0092

אולי יעניין אותך גם

פותחים שולחן

חדר אוכל לפי תורת הפנג שואי הוא חדר שמעורר תיאבון, מביא להרמוניה, מחזק את הקשר בין בני המשפחה, ומעודד שגשוג. אבל בעוד פעם חדר אוכל היה חדר נפרד בבית שהיה מיועד לאירוח סעודות של ממש, כיום כמעט ואין יותר בבתים חדר אוכל נפרד. הארכיטקטורה והעיצוב העכשוויים…

תנו לישון בשקט

כדי ליצור חיים מאושרים ורגועים יותר, תיאוריית הפנג שואי מקדישה הרבה תשומת לב לעיצוב חדר השינה. חדר השינה צריך להיות מקום של מנוחה, רומנטיקה ורגיעה – ותו לא. מכיוון שאנו נוטים לבלות עד שמונה שעות ביממה במרחב הפרטי המקודש הזה , עלינו לנסות למקסם את הפנג שואי שלו…

להתאהב מחדש בסלון

לא פעם מגיע הרגע שבו אנחנו יושבים בסלון, מתבוננים סביבנו, ומרגישים שמשהו כבר לא זורם כמו פעם. אולי אימצתם טרנד לפני כמה שנים שמרגיש כעת מיושן, או שלקחתם איזשהו פריט ריהוט שמישהו אחר ויתר עליו, אבל הוא מעולם לא לגמרי התאים לכם. ללא קשר לסיבות הספציפיות…

תגובות גבירותי ורבותי, תגובות

Call Now Button