גרם המדרגות,
צעד אחר צעד

גרם מדרגות הוא אלמנט שמאתגר זרימה בפנג שואי. מדוע? מכיוון שלמדרגות יש אנרגיה של תנועה תמידית מעלה ומטה, כך שהן הרבה פעמים יוצרות איכות אנרגטית מעורערת. אבל תמיד יש דרכים להתגבר על הבעיות, ולוודא שגרם המדרגות לא רק מאפשר לאנשים לעלות ולרדת מקומה לקומה, אלא גם מעודד זרימה מיטבית של האנרגיה בחלל.

לדוגמא: לפי תורת הפנג שואי, הדלת הקדמית היא הפורטל דרכו אנרגיה נכנסת ויוצאת מהבית. לכן מומלץ שלא למקם גרם מדרגות מול דלת הכניסה לבית, כי כך גם האנרגיה החיובית שלכם עלולה לעזוב את הבית. עם זאת, בהרבה בתים בעולם המערבי גרם המדרגות דווקא כן ממוקם מול הדלת הראשית, ויש כמה עצות כיצד להתמודד עם זה.

חלק מהמומחים יציעו לכם לתלות מראה בצד האחורי של דלת הכניסה, או לצד הדלת, בכדי לשקף את האנרגיה חזרה לבית, בעוד שמומחים אחרים מזהירים מפני זאת. הסיבה לכך היא שמראה “חותכת” ראשים כאשר אנשים יורדים במדרגות. אם החלטתם לתלות מראה, הצורה המועדפת היא ריבוע, שזו צורה שמייצגת יציבות, והיא צריכה להיות תמיד בתוך מסגרת.

אפשרות נוספת היא להוסיף עציץ בבסיס המדרגות, שכן צמחים “סופגים” חלק מהאנרגיה לפני שיש לה סיכוי לצאת מהבית.

באותה מידה, מומלץ להימנע מגרם מדרגות שמסתיים מול דלת חדר השינה או חדר השירותים. במידה וזה המצב, ניתן להשתמש שוב בטריק של תליית מראה המוצבת מול המדרגות, או להתקין מנורה שמפיצה הרבה אור בין דלת חדר השינה או השירותים לבין גרם המדרגות.

באופן כללי, עצות הפנג שואי למדרגות הן פרקטיות ושמות דגש על בטיחות. כך יש לדאוג שיהיה מעקה למדרגות, על מנת להעניק תחושת יציבות, ולוודא כי גרם המדרגות מואר היטב, בכדי לעזור להוביל את אנרגיית הצ’י למפלס העליון. לבסוף, מומלץ להימנע ממדרגות מרחפות כי, על פי תורת הפנג שואי, אנרגיית הצ’י בורחת בין הרווחים במדרגות ולא עולה לקומה השנייה.

מהפן האסתטי, אתם יכולים לשלב קווים אנכיים באמצעות שימוש בתמונות, חפצי אמנות, ועיצובים אחרים כדי למשוך את אנרגיית הצ’י במעלה המדרגות. למשל, ניתן לתלות ציורים של עצים, בניינים גבוהים או נושאים אחרים בעלי קווים אנכיים, להשתמש בכלי חרס גבוהים, או להציג נוצות או סידורי פרחים גבוהים.

תמיד יש דרכים להתגבר על הבעיות, ולוודא שגרם המדרגות לא רק מאפשר לאנשים לעלות ולרדת מקומה לקומה, אלא גם מעודד זרימה מיטבית של האנרגיה בחלל

לסיכום, תמיד מומלץ שגרם המדרגות יבטא – חזותית ואנרגטית – תחושה של יציבות. ככל שעיצוב גרם המדרגות יבטא אנרגיה יציבה יותר, כך תוכלו להפחית את הפוטנציאל השלילי של מדרגות על הפנג שואי בחלל שלכם, בין אם מדובר במשרד או בבית פרטי.

צריכים עזרה בעיצוב? אני תמיד שמחה לייעץ, לתת טיפים ולעזור בשאלות עיצוביות ובנושא תורת הפנג שואי.

Chao

מנצ’י

נרשמים ומקבלים עידכון כל פעם שעולה פוסט חדש

אם יש לכם שאלות, או שאתם רוצים להתייעץ, צרו איתי קשר: 052-330-0092

אולי יעניין אותך גם

פותחים שולחן

חדר אוכל לפי תורת הפנג שואי הוא חדר שמעורר תיאבון, מביא להרמוניה, מחזק את הקשר בין בני המשפחה, ומעודד שגשוג. אבל בעוד פעם חדר אוכל היה חדר נפרד בבית שהיה מיועד לאירוח סעודות של ממש, כיום כמעט ואין יותר בבתים חדר אוכל נפרד. הארכיטקטורה והעיצוב העכשוויים…

תנו לישון בשקט

כדי ליצור חיים מאושרים ורגועים יותר, תיאוריית הפנג שואי מקדישה הרבה תשומת לב לעיצוב חדר השינה. חדר השינה צריך להיות מקום של מנוחה, רומנטיקה ורגיעה – ותו לא. מכיוון שאנו נוטים לבלות עד שמונה שעות ביממה במרחב הפרטי המקודש הזה , עלינו לנסות למקסם את הפנג שואי שלו…

להתאהב מחדש בסלון

לא פעם מגיע הרגע שבו אנחנו יושבים בסלון, מתבוננים סביבנו, ומרגישים שמשהו כבר לא זורם כמו פעם. אולי אימצתם טרנד לפני כמה שנים שמרגיש כעת מיושן, או שלקחתם איזשהו פריט ריהוט שמישהו אחר ויתר עליו, אבל הוא מעולם לא לגמרי התאים לכם. ללא קשר לסיבות הספציפיות…

תגובות גבירותי ורבותי, תגובות

Call Now Button