גרם המדרגות,
צעד אחר צעד

גרם מדרגות הוא אלמנט שמאתגר זרימה בפנג שואי. מדוע? מכיוון שלמדרגות יש אנרגיה של תנועה תמידית מעלה ומטה, כך שהן הרבה פעמים יוצרות איכות אנרגטית מעורערת. אבל תמיד יש דרכים להתגבר על הבעיות, ולוודא שגרם המדרגות לא רק מאפשר לאנשים לעלות ולרדת מקומה לקומה, אלא גם מעודד זרימה מיטבית של האנרגיה בחלל.

לדוגמא: לפי תורת הפנג שואי, הדלת הקדמית היא הפורטל דרכו אנרגיה נכנסת ויוצאת מהבית. לכן מומלץ שלא למקם גרם מדרגות מול דלת הכניסה לבית, כי כך גם האנרגיה החיובית שלכם עלולה לעזוב את הבית. עם זאת, בהרבה בתים בעולם המערבי גרם המדרגות דווקא כן ממוקם מול הדלת הראשית, ויש כמה עצות כיצד להתמודד עם זה.

חלק מהמומחים יציעו לכם לתלות מראה בצד האחורי של דלת הכניסה, או לצד הדלת, בכדי לשקף את האנרגיה חזרה לבית, בעוד שמומחים אחרים מזהירים מפני זאת. הסיבה לכך היא שמראה “חותכת” ראשים כאשר אנשים יורדים במדרגות. אם החלטתם לתלות מראה, הצורה המועדפת היא ריבוע, שזו צורה שמייצגת יציבות, והיא צריכה להיות תמיד בתוך מסגרת.

אפשרות נוספת היא להוסיף עציץ בבסיס המדרגות, שכן צמחים “סופגים” חלק מהאנרגיה לפני שיש לה סיכוי לצאת מהבית.

באותה מידה, מומלץ להימנע מגרם מדרגות שמסתיים מול דלת חדר השינה או חדר השירותים. במידה וזה המצב, ניתן להשתמש שוב בטריק של תליית מראה המוצבת מול המדרגות, או להתקין מנורה שמפיצה הרבה אור בין דלת חדר השינה או השירותים לבין גרם המדרגות.

באופן כללי, עצות הפנג שואי למדרגות הן פרקטיות ושמות דגש על בטיחות. כך יש לדאוג שיהיה מעקה למדרגות, על מנת להעניק תחושת יציבות, ולוודא כי גרם המדרגות מואר היטב, בכדי לעזור להוביל את אנרגיית הצ’י למפלס העליון. לבסוף, מומלץ להימנע ממדרגות מרחפות כי, על פי תורת הפנג שואי, אנרגיית הצ’י בורחת בין הרווחים במדרגות ולא עולה לקומה השנייה.

מהפן האסתטי, אתם יכולים לשלב קווים אנכיים באמצעות שימוש בתמונות, חפצי אמנות, ועיצובים אחרים כדי למשוך את אנרגיית הצ’י במעלה המדרגות. למשל, ניתן לתלות ציורים של עצים, בניינים גבוהים או נושאים אחרים בעלי קווים אנכיים, להשתמש בכלי חרס גבוהים, או להציג נוצות או סידורי פרחים גבוהים.

תמיד יש דרכים להתגבר על הבעיות, ולוודא שגרם המדרגות לא רק מאפשר לאנשים לעלות ולרדת מקומה לקומה, אלא גם מעודד זרימה מיטבית של האנרגיה בחלל

לסיכום, תמיד מומלץ שגרם המדרגות יבטא – חזותית ואנרגטית – תחושה של יציבות. ככל שעיצוב גרם המדרגות יבטא אנרגיה יציבה יותר, כך תוכלו להפחית את הפוטנציאל השלילי של מדרגות על הפנג שואי בחלל שלכם, בין אם מדובר במשרד או בבית פרטי.

צריכים עזרה בעיצוב? אני תמיד שמחה לייעץ, לתת טיפים ולעזור בשאלות עיצוביות ובנושא תורת הפנג שואי.

Chao

מנצ’י

נרשמים ומקבלים עידכון כל פעם שעולה פוסט חדש

אם יש לכם שאלות, או שאתם רוצים להתייעץ, צרו איתי קשר: 052-330-0092

אולי יעניין אותך גם

איך לעצב חדר ב-7 צעדים פשוטים

המחשבה על עיצוב חדר או בית שלם מאפס יכולה להיות מאוד מרגשת, אבל מהר מאוד יכולים להתחיל לצוץ גם הרבה ספקות. הרבה פעמים אנשים מנסים לעשות הכל בבת אחת. הם מיד מתחילים לבחור צבעים ווילונות, לקנות רהיטים ופריטי אמנות , ואז בסופו של דבר מתבלבלים לגבי איך לחבר את הכל…

פתרונות יצירתיים לחדרי שינה קטנים

אם יש לכם חדר שינה קטן, אתם לא לבד – זו אחת הבעיות הנפוצות ביותר בעיצוב חדר השינה. אבל אתם לא חייבים לשפץ כדי להוסיף מטרים רבועים לחלל. למרבה המזל, יש מגוון טריקים פשוטים שניתן להשתמש בהם כדי לגרום לעין לראות חדר השינה שלכם כגדול יותר…

זה לא קשה בכלל

האם אי פעם שקלתם להכניס בטון לבית שלכם כדי ליצור אווירה חמימה ואינטימית שכולם משתוקקים להשיג? כנראה שלא, ואף אחד לא יכול להאשים אתכם. בטון לא נחשב בדרך כלל לחומר חם, אבל כל זה הולך ומשתנה בשנים האחרונות, כאשר אחד הטרנדים הפופולריים ביותר בעיצוב הוא שימוש בבטון…

תגובות גבירותי ורבותי, תגובות

Call Now Button